Gülpare

gulpare

Genel Hikaye: Gülbahar, Isparta’da yüzlerce dönümlük arazilerde gül yetiştiren büyük ve zengin bir ailenin; Güldemirlerin, yıllar önce himayesine aldığı güzel bir genç kızdır. Eğitimini tamamlamak üzere bulunduğu İtalya’da, iş gezisi için Venedik’te bulunan Aslan’la tanışır.

Gülbahar’ın bir tatlı yüzünden çıkardığı sevimli kavga Aslan’ın dikkatini çeker. Tatlı bir süprizle başlayan bu aşk kısa zamanda büyür.

Gülbahar’ın yıllardır gizlice ona aşık olan, en yakın arkadaşı Serdar’ın Venedik’e dönüp, Aslan ve Gülbahar arasında hızla alevlenen aşkı hissetmesiyle işler karışmaya başlar.

Serdar’ın kötü bir planıyla yolları ayrılır… Gülbahar Aslan’ın onu bir başka kadın için terk ettiğini sanarak Roma’ya okuluna döner. Aslan evlenme teklif etmek için döndüğünde; günlerce aramasına, gece gündüz dolaşıp çalmadık kapı bırakmamasına rağmen Gülbahar’ı bulamaz.

KÜNYE

Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu
Senaryo: Özge Efendioğlu, Filiz Alpgezmen, Eylem Akın
Genel Koordinatör: Akın Topuz
Görüntü Yönetmen: Baybars Tekin, Ercan Durmuş, Burak Demirdelen

Oyuncular: Emre Altuğ, Mine Tugay, Tamer Levent, Alpay Kemal Atalan, Yeşim Gül Akşar, Gülçin Santırcıoğlu, Pervin Ünalp, Savaş Özdemir, Fatih Kaçan, Zafer Diper, Duygu Yetiş, Fatma Karanfil, Barış Çakmak, Atilla Karagöz, Nurhan Yılma, Cem Cücenoğlu, Müfit Aytekin, Kaan Urgancıoğlu, Ahmet İlker Okumuş, Ebru Gümüş, Hüseyin Santur, Yeşim Akşar, Ozan Süslü, Ayşe Selen, Serap Uluyol, Şakir Gürzumar, Mehmet Fatih Yıldız, Burcu Başaran, Nurhan Yılma, Nesime Alış

Kanal: Show TV
Yapım Yılı: 2006