Güneşin Kızları

gunesinkizlari_logo

gunesinkizlari_yanGenel Hikaye: Güneş, 35 yaşında, 3 çocuklu İzmirli bir edebiyat öğretmenidir. 17 yaşındaki birbirinden tamamen zıt karakterli, çift yumurta ikizi olan kızları Nazlı, Selin ve onlardan iki yaş küçük Peri ile kendi hallerinde, mutlu bir hayat sürmektedirler. Derken Güneş’in karşısına İstanbullu bir iş adamı olan Haluk Mertoğlu çıkar. Haluk ve Güneş birbirlerine âşık olurlar. Haluk’un kısa sürede evlenme teklifi etmesi Güneş’i şaşkına çevirir. Güneş teklifi kabul etmek ister ancak ortada küçük bir sorun vardır. Kızları henüz Haluk’un varlığından haberdar değildir. İkizlerden Nazlı bu evliliğe külliyen karşı çıkar. Selin, hem annesi hem de kendisi için bu evliliğin çok iyi bir fırsat olduğunu düşünürken, en küçükleri Peri, annesini mutlu eden seçimin onu da mutlu edeceğini söyler. Nazlı’nın çıkardığı bütün sorunlara rağmen Haluk’un Güneş’ten vazgeçmeye hiç niyeti yoktur.

Güneş ve kızları Mertoğlu ailesinin yaşantısının ortasına bomba gibi düşerler. Mertoğlu ailesinin hayatı hiç de dışarıdan göründüğü kadar mükemmel değildir. Güneşin kızlarının gelişiyle, tüm dengeler değişecek ve bütün sırlar ortaya dökülecektir.

KÜNYE

Yönetmen: Sadullah Celen
Senaryo: Deniz Dargı – Cenk Boğatur
Uygulayıcı Yapımcı: Akın Topuz

Oyuncular: Emre Kınay – Evrim Alasya – Tolga Sarıtaş – Burcu Özberk – Berk Atan – Hande Erçel – Miray Akay – Meltem Gülenç – Funda İlhan – Teoman Kumbaracıbaşı – Süreyya Güzel – İrem Helvacıoğlu – Sarpcan Köroğlu – Kanat Heparı – Sarper Arda

Kanal: Kanal D
Yapım Yılı: 2015