Kızlarım İçin

kizlarimicin_ust

kicin_solGENEL HİKAYE:

Hikayemiz İstanbul Beykoz’da babadan kalma iki katlı ahşap bir evde yaşayan Yaşar Yılmaz ve Ailesinin hikayesidir. Yaşar babasından kalma dükkanı yanınca iflas etmiş, bu iflasla birlikte rahat hayata, süslenip püslenip gezip tozmaya alışmış karısı Ayten’e para yetiştiremez olmuştur.
Yaşar evin geçimini sağlamak için mahalleden komşuları Zübeyir’in kahvehanesinde ve oto yıkamacıda çalışmaya başlamış lakin yine de karısının dırdırından kurtulamamıştır. Ayten her fırsatta onun beceriksizliğinden dem vurup daha fazla para getirmesi için kavga etmektedir.
Anne ve babalarının kavgalarına mani olamayan beş kız kardeşinse tek yapabileceği bir an önce kurtulmak için bir yol bulmaktır. En büyük ablaları Selva evli olduğu için bu durumdan en az etkilenenidir.
Kumru evin en büyüğü tıp fakültesi son sınıftadır ve para kazanıp hem kendini hem kardeşlerini kurtarmasına bir yıl kalmıştır.
Sumru da üniversitededir ama o sorunlardan kaçmak için eğlenmeyi seçmiştir. Duygularıyla hareket eder. Canı ne zaman ne isterse öyle davranıp öyle yaşar.
Suna daha lisededir ama Kumru ablasını örnek alarak kafasını kitaplara gömerek evdeki huzursuzluktan kaçmaya çalışır.
En küçükleri zavallı Hüma ise her şeyden en fazla etkilenen olur.
Anne ve babalarına rağmen kız kardeşler mutludurlar. Çünkü birbirlerine sahiptirler. En kötü zamanlarında bile içlerinden biri herkesi güldürecek bir şey yapar. Ama ne yazık ki onları daha kötü günler beklemektedir. Çünkü anneleri Ayten karşı komşusu ve en yakın arkadaşı olan Hacer’in kocası kahveci Zübeyir’le gizli gizli görüşmektedir.
Hacer konfeksiyon atölyelerine iş yapan bir nevi ticaret kadınıdır. Hatta Zübeyir’in sahip olduğu kahvehaneyi de kocasına o almıştır. Hacer Ayten’i bir gün mahallenin çıkışında her zaman buluştukları yerde Zübeyir’le buluşmaya giderken görür. İki sevgili oldukları her hallerinden bellidir.
Hacer Yaşar’ın yanında alır soluğu. Ayten’i bir adamın arabasına binip giderken gördüğünü, söyler Yaşar’ı şüphelendirmeyi başarır.
Yaşar öfkesini içerek bastırmaya çalışır. Ve nihayet her şeyden habersiz olan Ayten eve gelir.
Kavga giderek büyür. Yaşar kaptığı bıçağı Ayten’e saplayacakken kızlar aralarına girip son anda bir faciaya engel olurlar.
Yaşar yaptıklarından utanmış ve yapabileceklerinden korkmuş halde evden çıkıp gider. Anneleri de acı içinde ağlayarak ölse bile bir daha o adamla yan yana gelmeyeceğine yeminler eder. Kumru bir annesine bir babasına dil döker. Nihayetinde bir gün sonra babayla anneyi bir araya getirmeyi başarırlar. Lakin görünürde hayırlı olan bu birleşme neticesinde bir felaketle sonuçlanacaktır.

TANITIM:

KÜNYE

Yönetmen: Mesude Erarslan
Hikaye & Senaryo: Zehra Yücel, Zülküf Yücel
Genel Koordinatör: Akın Topuz

Oyuncular: FİKRET KUŞKAN, TUVANA TÜRKAY, ELİFCAN ONGURLAR, SANEM YELES, AHSEN EROĞLU, ÜLKÜ DURU, SERDAR ÖZER, ANIL TETİK, ÖZGÜN ÇOBAN, SİBEL TAŞÇIOĞLU, NUMAN ÇAKIR, HAKAN YUFKACIGİL

Kanal: Kanal D
Yapım Yılı: 2017