Nuri

nuri

Genel Hikaye: Leyla ile Nuri, İzmir Alaçatı’da büyümüş, daha çocukken birbirlerine aşık olup, büyüyünce de evlenip, üstüne de biri kız, biri erkek iki çocuk sahibi olmuş, mutlu bir çifttirler. Ta ki, Nuri, günümüzün en amansız erkek hastalıklarından olan “Azgın Teke Hastalığı” na yakalanana kadar.

Nuri (Oktay Kaynarca), Alaçatı’ya surf yarışması için gelen 21 yaşında genç bir kıza gönlünü kaptırıp, onunla evlenebilmek için 21 yıllık karısı Leyla’yı (Meltem Cumbul) boşayınca, ortalık karışıyor.

Boşandıktan sonra Nuri’yi bir daha görmemek için doğup büyüdüğü evi terkedip İstanbul’a yerleşen Leyla, kızı Kumru’nun söz töreni için bir günlüğüne Alaçatı’ya dönmek zorunda kalınca; herkes, Leyla’nın Nuri’ye nasıl davranacağını merak ediyor. Ama asıl sürpriz; Leyla, İstanbul’a geri dönmekten vazgeçip, Nuri’nin işlettiği Nuri Palas’ın karşısındaki evini bir cafe’ye çevirmeye karar vermesiyle ortaya çıkıyor. Leyla, Nuri’den almak istediği bütün birikmiş intikamlarını, onun cafesini ve otelini iflas ettirerek almayı düşünüyor.

KÜNYE

Yönetmen: Tayfun Güneyer
Senaryo: Tayfun Güneyer
Müzik: Mustafa Ceceli
Uygulayıcı Yapımcı: Akın Topuz
Görüntü Yönetmeni: Bülent Terzioğlu

Oyuncular: Meltem Cumbul, Oktay Kaynarca, Öykü Çelik, Aşkın Şenol, Asuman Dabak, Vural Çelik, Barış Başar, Selin Altay, Tuğçe Özbudak, Doğu Alpan, Taner Rumeli, Alper Kadayıfçı, Ünal Yeter, Öznur Seçeler, Erhan Can Kartal, Hakan Altıner, Elçin Atamgüç, Türkü Turan, Umut Oğuz, Selda Özbek, Zekeriya Karakaş, Sema Şahingöz, Tuğçe Özbaykal, Şükrü Burak Kal, Ezgi Tekköklü, Savaş Özdemir, Zehra İçöz, Burak Kut, Ufuk Kaplan, Ela Rümeysa Cebeci

Kanal: Kanal D
Yapım Yılı: 2011