Türk Malı

turkmali

Genel Hikaye: Karşınızda ekranların en ortadirek ailesi: ‘KUZU’lar.

Erman ile Abiye, yirmi yıllık evli bir çift. Ve doğal olarak artık çok sıkılmışlar birbirlerinden, ama müebbet hapis misali, birbirlerine tahammül etmek zorundalar. Ayrı yumurta ikizi iki sorunlu çocuk ve hepsinden daha sorunlu bir kayınbirader de, ekstra eziyet olsun diye verilmiş Erman ile Abiye’ye.

Kuzu Ailesi’nin oturdukları, Abiye’nin babasından kalma, üç katlı, eski ve küçük evin bitişiğindeki eve, sadece yirmi günlük evli ve evliliğe inançları henüz çok taze olan genç bir çift taşınınca; Kuzu Ailesi’nin de tüm hayatı değişiyor. Çünkü, artık ellerinde kendi hayatlarını karşılaştırabilecekleri bir ‘denek gurubu’ var.  Her macerada, ilk başta, komşu çiftin sevgi ve saygı ve modernlik dolu hayatlarına özenselerde, sonunda yine de kendi hayat tarzlarını en doğrusu olduğunu görüp, hallerine şükrediyorlar.

KÜNYE

Yönetmen: Tayfun Güneyer
Senaryo: Tayfun Güneyer
Uygulayıcı Yapımcı: Akın Topuz
Görüntü Yönetmeni: Mustafa Nuri Eser

Oyuncular: Şafak Sezer, Binnur Kaya, Bekir Aksoy, Sinan Çalışkanoğlu, Hazal Şenel, Selin Altay, Şafak Pekdemir, Ünal Yeter, Selin Altay, Nadide Sultan, Devin Özgür Çınar, Metin Zakoğlu, Beliz İnal, Damla Cercisoğlu, Şerif Issı, Gökhan Şimşek, Barış Çelikoğlu, Hakan Altıner, Müge Çelebi, Güven Kıraç, Tuna Arman, Aron Buniel, Melek Baykal, Arzu Ulutunçok, Fatma Kabasakal, Özkan Uğur, Yalçın Özden, Osman Sonant, Başak Özel, Hakan İlçin, Aslı Bankoğlu, Gamze Topuz, Gaye Turgut, Murat Serezli, Tayfun Demirhan, Simge Tertemiz, Turan Çiçekci, Tuğçe Kurt

Kanal: Show TV
Yapım Yılı: 2010