AĞLAMA ANNE

TANITIMLAR

KÜNYE

Yönetmen: Feride Kaytan
Senaryo: Serdar Oğuz
Proje Tasarım – Hikaye: Esin Gök
Genel Koordinatör: Akın Topuz

Oyuncular: Birce Akalay (Alev), Özlem Yılmaz (Damla), Cansel Elçin (Adnan), Sezin Akbaşoğulları (Özlem), Selim Bayraktar (Ali Osman), Ekin Mert Daymaz (Mert), Aslıhan Malbora (Zeynep), Turgay Kantürk (Çetin), Nihal Koldaş (Necmiye), Hüseyin Soysalan (Hasan), Lila Gürmen (Nedret), Burcu Gönder (Aydan), Ali Ersan Çebişli (Sabit), Osman Wöber (Nevzat), Mine Kılıç (Cansu), Saim Karakale (Özgür), Oktay Gürsoy (Tolga), Semra Dinçer (Kevser), Pelinsu Çiçeli (Pınar), Nisa Sofia Aksongur (Alya)

Kanal: ATV
Yapım Yılı: 2018

GENEL HİKAYE

Damla, ablası Alev’in gayri meşru bir şekilde dünyaya getirdiği ve öldürmeye çalıştığı kızı Zeynep’e sahip çıkmıştır. Damla, Zeynep’e tüm hayatını adamış, babası Hasan’ın evinde sığıntı gibi yaşamış, kendine ait bir yuva kuramamıştır.

Damla, bugün her şeyini verdiği Zeynep’i kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İyi halden erken tahliye olan Alev, yılların vicdan azabı ve pişmanıyla Damla’nın karşısına çıkar; tek amacı kızını geri almaktır! Damla seneler boyu her türlü zorluğa gögüs gererek Zeynep’i büyütmüş, Alev, ise doğurmuş, ona can vermiştir.

İki kadın annelik mücadelesi verirken, Zeynep’in dedesi Çetin,  dünyaya gelmediğini sandığı torununun hayatta olduğunu öğrenir. Ciddi bir tehdit olarak Alev’in karşısına çıkar. Tek istediği oğlu Adnan (Zeynep’in babası)’nın Zeynep’i öğrenmemesidir. Bunun için de her şeyi yapabilecek kadar gözü dönmüştür. Ancak her şeye rağmen Adnan’ın öğrenme yolculuğuna girmesi uzun sürmeyecektir.

Diğer Yapımlar

Menü