TÜRK MALI

TANITIMLAR

KÜNYE

Yönetmen: Jale Atabey
Senaryo: Tayfun Güneyer
Genel Koordinatör: Akın Topuz

Oyuncular: Şafak Sezer, Hasibe Eren, Mehmet Ali Erbil, Nergis Kumbasar, Anıl İlter, Burcu Binici, Selen Görgüzel, Gülhan Tekin, Polina Ch, Serkan Şengül, Buse Narcı, İlke Korkmaz

Kanal: Star TV
Yapım Yılı: 2017

GENEL HİKAYE

Yine çok komik, yine çok eğlenceli…

Erman Kuzu, postacılık görevinden zorunlu emekli olduktan sonra, özel halk otobüsü şöförü olarak çalışmaya başlamıştır. Abiye, Erman’ı boşayıp, evden gönderdikten sonra, çocuklarının da kendisine sırt çevirmesinden sonra yalnız başına kalan Erman, küçük bir motel odasında yaşamaya başlamıştır.

Erman’ın bütün kazandığı para, Abiye’ye verdiği nafakaya gidince Erman, dibi vurur, hem evsiz, hem de parasız kalır ve son çare olarak, yıllardır görüşmediği amcasının oğlu, süper marketler zinciri sahibi Eymen Kuzu’nun evine gidip, onda yardım ister.

Amca oğlu Eymen, Erman’la pek ilgilenmez, O’na az bir para verip başından savmak ister ama daha sonra Eymen’in de başı belaya girince, evini ve iki çocuğunu Erman’a emanet edip, evden kaçar.

Erman, birden bir kendini, çok büyük bir malikanede, çok zengin bir hayatın ortasında buluverir.

İşte burdan sonra, Türk Malı dizisinin yeni ve çok renkli karakterleri devreye girer. Evin dadısı Bakiye, kendini çok bilgili ve görgülü sanan, ama aslında dünya cahili bekar bir kadındır. Erman, Bakiye’den daha ilk görüşte bir elektrik alıp, ondan hoşlanır, ama Bakiye, Erman’a asla yüz vermez.Yan evde oturan Bahattin ile Şaduman da, kırk yıllık evli, çok sosyetik ve ünlü bir çifttir. Bahattin, emekli olup evinin erkeği olduktan sonra, evde canı çok sıkıldığı için, sitedeki diğer evlerde çalışan Doğu Avrupalı ve Rus hizmetçilere kafayı takmıştır. Bahattin’in bir numaralı gözdesi de, komşu evin Ukrayna’lı güzel ve seksi hizmetçisi Valeri’dir. Ancak Bahattin, ne zaman Valeri’ye biraz yakınlaşmaya çalışsa, hep karısı Şaduman’a yakalanmaktadır.

Diğer yandaki eve de, yeni evli ve genç bir çift olan Onur ile Deren taşınırlar. Onur, yetenkli bir psikolog’dur. Deren ise, çalışkan bir reklamcıdır. Çağdaş hayatın tüm kodlarını taşıyan bu çiçeği burnunda çiftin evlilik hayatı ile ilgili kurdukları bütün güzel hayaller, yan komşularıyla tanışınca yıkılacaktır.

Diğer Yapımlar

Menü